borojerdi
01 فروردین 1402 - 18:36

وضع و اصلاح قوانین اقتصادی لازمه مهار تورم و رشد تولید است

دادستان همدان وضع و اصلاح قوانین اقتصادی را لازمه مهار تورم و رشد تولید دانست‌.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن خانجانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک سال نو و در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان اظهار کرد: تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت، هم سرزندگی و شادابی جسم را به ارمغان می آورد و هم جان را جلا می دهد.

وی با لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب در تعیین شعار سال مبنی بر "مهار تورم و رشد تولید"، افزود: هر ساله برنامه‌ریزی‌های دستگاه قضایی برای تحقق عناوین مطرح شده، در دستور کار قرار داشته و در آن بخش‌هایی که مرتبط با سازمان است، تمام تلاش خود را برای اجابت مطالبه رهبر انقلاب به کار برده و می‌بریم.

دادستان همدان افزود: توجه به رشد اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع تولید جزء تأکیدات مقام عظمای ولایت است، بنابراین یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی، هم حول محور حمایت از تولید و مبارزه با مفاسد اقتصادی در هر سطحی قرار دارد.

وی اظهار کرد: برخی مفسدان اقتصادی با سوءاستفاده از نقص و یا نبود قوانین لازم، با انحصارطلبی در حوزه های مختلف، پیشبرد مقاصد شوم خود را در نگهداشتن تورم و افزایش آن می‌بینند که باید شناسایی و با جدیت تمام با آنان برخورد شود.

خانجانی تصریح کرد: از سویی دیگر برای ارتقا، توسعه و رشد تولید نیاز به حمایت همه‌جانبه در لایه‌های مختلف اقتصادی در کشور داریم، اما در این میان قوانین فعلی آنچنان که باید استوار و محکم نیست و یا در برخی موارد قانونی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: برای شدت و سرعت‌بخشی به مبارزه با مفسدان اقتصادی و پیگیری‌های قانونی در حمایت از تولید؛ نیازمند وضع، اصلاح و تحول اصولی در قوانین اقتصادی هستیم و این مهم لازمه "مهار تورم و رشد تولید" است.

پایان پیام/ ۳۱۴۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1103350