borojerdi
29 اسفند 1401 - 16:20

وعده راه و شهرسازی زنجان برای تحویل ۱۹۲ واحد مسکن محقق نشد

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان وعده داده بود تا پایان امسال ۱۹۲ واحد از طرح‌های نهضت ملی مسکن آماده تحویل به متقاضیان شود اما این مهم محقق نشد و به سال آینده موکول شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، اوایل تابستان امسال بود که اداره‌کل راه و شهرسازی زنجان تور ویژه خبرنگاری را برای خبرنگاران زنجان جهت بازدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن برگزار کرد. در این تور، خبرنگاران از تمام پروژه‌های شهری بازدید کردند که در این تور مسئولان راه و شهرسازی و پیمانکاران وعده دادند که بخشی از پروژه‌ها اوایل پاییز، بخشی دهه فجر و بخشی هم تا پایان سال واگذار خواهد شد و بقیه واحدها هم به صورت پلکانی از سال آینده واگذار خواهند شد.

مرور زمان ثابت کرد که تحویل مسکن در سال جاری سرابی بیش نبود و وعده‌ مسئولان راه و شهرسازی توخالی از آب درآمد و وعده مسئولان برای تحویل بخشی از طرح نهضت ملی مسکن خصوصاً پروژه برکت در پاییز، زمستان و حتی پایان سال محقق نشد و امروز که واپسین روز سال  1401 در حال سپری است خبری از تحویل واحدها نیست و مسئولان در اظهار نظرهایی جالب خبر از تحویل واحدها از خرداد سال آینده می‌دهند.

سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا مسئولان استانی زمانی که زیرساخت تحویل مسکن برای متقاضیان فراهم نیست وعده‌های امیدوارکننده‌‌ای به متقاضیان می‌دهند؟ آیا این وعده‌های رنگین سبب بدبینی مردم نسبت به وعده مسئولان نمی‌شود؟

این در حالی است که استاندار زنجان نیز پیش از این از طرح‌های نهضت ملی مسکن در غرب و شرق زنجان، از عدم پیشرفت فیزیکی برخی واحدهای مسکن انتقاد کرده بود‌. وی معقتد بود با مساعد شدن آب و هوا پیشرفت کار باید اساسی باشد و در بازه‌های زمانی سه ماهه، تعدادی مسکن به متقاضیان باید تحویل داده شود.

افشارچی همین طور تأکید کرد: از سال آینده به شرط آورده متقاضیان باید هر سه ماه یکبار واحدهای مسکن در اشل یک هزار واحد آماده تحویل شود.

در همین راستا اصغر اسماعیلی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم از تحویل 192 واحد مسکن به متقاضیان در پروژه برکت در سال آینده خبر داد و گفت: 192 متقاضی به زودی صاحب خانه می‌شوند که در اوایل سال آینده مسکن‌ها تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم نمادین تحویل منازل سال بعد برگزار خواهد شد، عنوان کرد: از سال آینده بخش زیادی از مسکن‌های طرح نهضت ملی مسکن آماده تحویل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه با آغاز تحویل طرح نهضت ملی مسکن به مرور قیمت مسکن در زنجان نزولی خواهد شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه قیمت مسکن و همینطور قیمت رهن و اجاره به شکل بسیار نجومی بالاست و دلالان و واسطه‌ها از این شرایط به نفع خود استفاده می‌کنند ولی قطعاً با تحویل مسکن‌های دولتی به متقاضیان قیمت مسکن در استان خواهد شکست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا وعده داده شده تا پایان سال محقق نشد؛ مدعی شد: 192 واحد که قرار بود امسال تحویل داده ه شود تقریباً آماده شده ولی به خاطر برخی کارهای اداری و تقسیط بندی وام، امسال آماده تحویل نشد و به سال بعد موکول شد.

به گزارش تسنیم؛ مصاحبه میدانی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد واحدها به خاطر نیمه‌تمام بودن  آماده تحویل به متقاضیان‌ نیست.

نهضت ملی مسکن ,

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101884